Strona główna » Tomografia, panorama – Pracownia Radiologiczna

Pracownia RTG

W centrum naszej pracowni znajduje się nowoczesny tomograf stożkowy fińskiej firmy Planmeca, Promax 3Ds, pozwala on na szybkie wykonanie zarówno badań tomografii w obrębie głowy i szyi oraz wykonanie zdjęć panoramicznych. Współczesna diagnostyka w zdecydowanej większości opiera się badaniach radiologicznych, a nowoczesny sprzęt gwarantuje najniższe z możliwych dawek promieniowania jakie wystarczają do uzyskania dobrego obrazu.

Zdjęcie panoramiczne

Jest to badanie przeglądowe które wykonujemy u większości trafiających do nas pacjentów, pozwala uzyskać dokładny obraz wyjściowego stanu uzębienia i umożliwia stworzenie dopasowanego do indywidualnych potrzeb planu leczenia.

Tomografia

Badanie to daje obraz 3D który pozwala nam na dokładną ocenę struktur anatomicznych. Dzięki wysokiej rozdzielczości naszego sprzętu badanie to jest przydatne w wielu dziedzinach stomatologii, takich jak endodoncja (leczenie kanałowe) czy chirurgia stomatologiczna. Badanie tomografii jest niezbędne podczas planowania leczenia za pomocą implantów.

Zdjęcia zębowe

Nasze gabinety dysponują nowoczesnymi aparatami do zdjęć wewnątrzustnych, które pozwalają na szybką diagnostykę pojedynczych zębów. Dzięki nim da się rozpoznać próchnicę lub precyzyjnie wykonać leczenie kanałowe.

Potrzebujesz panoramy zębów? Nie trać czasu, w klinice Dentomed w Siemianowicach Śląskich zrobisz to szybciej! Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko

Zadzwoń teraz

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…