Strona główna » Ekstrakcja zęba i chirurgia stomatologiczna

Usuwanie zębów w znieczuleniu

W naszej klinice do leczenia i usuwania zębów chirurg stomatolog znieczulenie śródwięzadłowe. Pozwala ono na uzyskanie natychmiastowego efektu znieczulenia przy minimalnej dawce. Nie powoduje uczucia znieczulenia dużego obszaru(uczucia opuchnięcia), przy pełnym znieczuleniu. Stosujemy również znieczulenie nasiękowe i przewodowe w konkretnych przypadkach. Przed podaniem każdego rodzaju znieczulenia miejsce aplikacji znieczulamy żelem znieczulającym. Nowoczesne wyposażenie, sterylne warunki oraz wysokokwalifikowani lekarze gwarantują że ekstrakcja zęba przeprowadzona w naszej klinice przejdzie pomyślnie.

Stomatologia Dentomed oferuje następujące usługi:
– Usuwanie zębów w znieczuleniu
– Chirurgiczne usunięcia zębów
– Implanty
– Resekcje korzeni
– Usuwanie przerostów błony śluzowej jamy ustnej
– Usuwanie zatrzymanych zębów
– Usuwanie ósemek –  zębów „mądrości”
– Kiretaż
– Ozonoterapia
– Podcięcie wędzidełka

Implanty

Najlepszą metodą uzupełnienia braków pojedynczych lub wielu zębów, którą oferuje dzisiejsza chirurgia stomatologiczna jest wykonanie uzupełnienia protetycznego opartego na implantach zębowych. Wszczepienia implantu (ów) wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, gwarantującym bezbolesny przebieg zabiegu . Implant to „sztuczny korzeń” nowego zęba. Wykonany jest najczęściej z tytanu-materiału obojętnego dla naszego organizmu, który po wszczepieniu integruje się z naszą własną kością, stwarzając solidną bazę do osadzenia na nim brakującego zęba(ów). Ma kształt zbliżony do śruby.

Implantacja to idealna metoda odbudowy brakującego pojedynczego zęba , unika się wtedy konieczności szlifowania sąsiednich zębów.
Gdy konieczne jest wyrywanie zęba, w niektórych przypadkach, w tym samym dniu można również wszczepić implant i cieszyć się od razu nowym zębem (tymczasowym),który za ok. 3 miesiące wymienimy na ostateczną odbudowę wykonaną z porcelany imitującą doskonale własne utracone uzębienie.

Gdy brakuje obok siebie kilku zębów, można je odbudować na 2 lub więcej implantach.

Implanty są nieocenione dla pacjentów , którzy mają problemy ze stabilizacją całkowitych protez i w związku z tym z jedzeniem pokarmów. Przy zastosowaniu minimum 2 implantów można całkowicie ustabilizować protezę dolną a przy użyciu 4, górną protezę. Przy i ich pomocy pacjent może pozbyć się uciążliwego” sztucznego podniebienia” z protez całkowitych górnych. Implanty pozwalają na wykonanie protez zdejmowanych jak i stałych czyli pozostających ciągle w jamie ustnej pacjenta.
Po wszczepieniu implantu następuje okres wgajania (osteointegracji) w kość, to około 3 miesiące .Po tym okresie następuje odsłonięcie implantu i dokręcenie do niego tzw. śruby gojącej, która kształtuje dziąsło (tzw. profil wyłaniania). Możliwe jest też zastosowanie śruby gojącej w dniu wszczepienia implantu. Dziąsło kształtuje się ok.2, 3 tygodnie. Wszystko zależy od warunków indywidualnych danego pacjenta.
Następnie wykonujemy wyciski, na podstawie których laboratorium dentystyczne wykona na specjalnych łącznikach nasze” trzecie zęby”. Można również wykonać uzupełnienie protetyczne tymczasowe w dniu implantacji czyli wyjść od razu z zębem (zębami), które po pewnym czasie wymieniane są na ostateczną odbudowę.
Reasumując, implanty są doskonałą alternatywą w stosunku do tradycyjnych metod , uzupełniających braki w uzębieniu. Zapraszamy na konsultację.

Usunięcie ósemek

Usuwanie ósemek to częsty zabieg wykonywany przez stomatologów, ponieważ trzecie zęby trzonowe, zwane też zębami mądrości, często bywają powodem licznych problemów. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi jakim dysponuje nasza przychodnia oraz wykwalifikowanym lekarzom jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet trudne ekstrakcje dolnych ósemek. Urządzenie do piezochirurgii pozwala maksymalnie oszczędzić kość pacjenta i przeprowadzić możliwie atraumatyczny zabieg, dzięki takim technikom zabiegowym gojenie przebiega dużo lepiej i szybciej.

 

 

Resekcje korzeni

Gdy stan zapalny u szczytu korzenia (zęba leczonego kanałowo)nie ulega wygojeniu a chcemy zachować ząb należy wykonać resekcję czyli wycięcie chorego fragmentu korzenia wraz ze zmianą zapalną. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

Usuwanie przerostów błony śluzowej jamy ustnej.

Gdy zbyt długo użytkujemy niepodścielane protezy ruchome dochodzi do przerostów dziąseł utrudniających wykonanie nowych protez lub wręcz uniemożliwiających ich wykonanie. Konieczne jest wtedy chirurgiczne ich usunięcie w znieczuleniu i niezwłoczne wykonanie nowej protezy. W większości przypadków w laboratorium jest wykonywane badanie histopatologiczne wycinka.

Kiretaż

To zabieg polegający na usunięciu kamienia zalegającego na zębach pod dziąsłem .

Ozonoterapia

Ozon to gaz, który eliminuje bakterie, grzyby i wirusy z miejsca w którym jest aplikowany. W naszej klinice posiadamy aparat generujący ozon, lecząc stany patologiczne jamy ustnej i  trudno gojące się rany na powierzchni całego ciała.

Podcięcie wędzidełka

Przerośnięte nadmiernie wędzidełko wargi górnej ,powoduje u dzieci w okresie rozwoju rozsuniecie zębów (jedynek) i powstanie szpary miedzy nimi tzw. diastemy. Ratunkiem w tej sytuacji jest wykonanie w odpowiednim czasie zabiegu plastyki wędzidełka wargi górnej. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

PRF – zabieg osoczem bogatopłytkowym

Prawidłowe gojenie rany pooperacyjnej/pozabiegowej jest niezbędne do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia pacjenta. PRF czyli zabieg osoczem bogatopłytkowym, pobranym wcześniej od pacjenta daje największe szanse na prawidłową regenerację rany. Przed zabiegiem pobierana jest krew od pacjenta, a następne w specjalnej wirówce oddziela się fibrynogen, który po zabiegu umieszcza się w ranie. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach. Osocze bogatopłytkowe jest biomateriałem, który zawiera wszystkie składniki potrzebne do szybkiej regeneracji tkanek, jest wskazane szczególnie w przypadku trudnych i skomplikowanych zabiegów, które bez jego użycia są obciążone dużym ryzykiem powikłań. Własne osocze jest gwarancją na przyjęcie się materiału, nie ma ryzyka uczulenia, nie ma terminu ważności, nie jest materiałem sztucznym ani odwzwierzęcym, nie ma możliwości zakażenia krzyżowego. Zabiegi z użyciem PRF stają się obecnie standardem w cenionych gabinetach stomatologicznych, gdzie opieka nad pacjentem po zabiegu jest szczególnie ważna i gdzie zwraca się uwagę na komfort pacjenta, jego dobre samopoczucie i wyklucza możliwości powikłań pozabiegowych. Zobacz więcej.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Bartłomiej Składowski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Adam Janik

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Tomasz Czerwik

LEKARZ DENTYSTA

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…