Strona główna » Stomatologia zachowawcza

Leczenie próchnicy

  • Leczenie zębów w znieczuleniu
  • Kolorowe wypełnienie dla dzieci
  • Odbudowy zębów
  • Radiowizjografia (Intra Planmeca)
  • Inlay, Onlay, Overlay
  • Ozonoterapia

Leczenie próchnicy polega głównie na usunięciu chorych tkanek zęba i odtworzeniu ubytku w koronie zęba materiałem zastępczym, najczęściej kompozytowym, tak aby odtworzyć prawidłowy kształt, kolor i funkcję zęba. W naszej klinice stosujemy materiały najnowszych generacji podążając tym samym za postępem w tej dziedzinie. Gdy ubytek w zębie jest zbyt rozległy alternatywą jest wykonanie tzw. nakładu (inley, onley , overley) czyli brakującej części zęba wykonanej w laboratorium a następnie wklejonej w ząb.

Leczenie zębów w znieczuleniu

W naszej klinice do leczenia, usuwania zębów i wszczepienia implantu zęba preferujemy znieczulenie śródwięzadłowe. Pozwala ono na uzyskanie natychmiastowego efektu znieczulenia przy minimalnej dawce. Nie powoduje uczucia znieczulenia dużego obszaru (uczucia opuchnięcia), przy pełnym znieczuleniu. Znieczulamy również żelem znieczulającym miejsce wkłucia, przed podaniem głównego znieczulenia.

Kolorowe wypełnienie dla dzieci

Proponujemy do zębów mlecznych specjalne wypełnienia .Są to wypełnienia uwalniające fluor (czyli leczące) w różnych kolorach np. : złotym ,zielonym ,niebieskim, różowym, żółtym.

Odbudowy zębów

Po wykonaniu leczenia endodontycznego najlepszą metodą rekonstrukcji korony zęba jest jej wzmocnienie wkładem z włókna szklanego i odbudowa materiałem kompozytowym. Przy bardzo dużych zniszczeniach korony najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie w laboratorium tzw. endokorony czyli brakującego fragmentu zęba wklejonego następnie w pozostały fragment wyleczonego kanałowo zęba.

Radiowizjografia (Intra Planmeca)

To zdjęcia cyfrowe zębów. Dzięki znacznej redukcji dawki promieniowania rentgenowskiego i oprogramowaniu Planmeca są doskonałym i bezpiecznym elementem diagnostycznym w stomatologii.

Inlay, Onlay, Overlay

Gdy ubytek w zębie jest zbyt rozległy alternatywą jest wykonanie tzw. nakładu (inley, onley , overley) czyli brakującej części zęba wykonanej w laboratorium a następnie wklejonej w ząb.

Ozonoterapia

Ozon to gaz, który eliminuje bakterie, grzyby i wirusy z miejsca w którym jest aplikowany. W naszej klinice posiadamy aparat generujący ozon, lecząc stany patologiczne jamy ustnej i trudno gojące się rany na powierzchni całego ciała.

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Bartłomiej Składowski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Adam Janik

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Tomasz Czerwik

LEKARZ DENTYSTA

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…