Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie jest jednak prosta, a rozwiązanie uniwersalne nie istnieje – wybór protezy zależeć powinien od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych pacjenta. A jakie możliwości czekają na pacjentów w gabinetach stomatologicznych?

 

Protezy stałe i ruchome

Nowoczesne protezy zębowe dzielą się na dwie grupy: protezy stałe i protezy ruchome. Te pierwsze mocowane są trwale na zębach pacjenta za pomocą specjalnych cementów. Protezy stałe to przede wszystkim korony i mosty protetyczne, wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe. Do protez ruchomych natomiast zaliczają się protezy ruchome częściowe i całkowite. Należą do nich protezy szkieletowe, częściowe i całkowite protezy osiadające oraz protezy nakładowe. Od protez stałych różnią się one tym, że w dowolnym momencie mogą zostać wyjęte z jamy ustnej pacjenta. 

 

Nowoczesne protezy elastyczne

Gabinety stomatologiczne często proponują swoim pacjentom nowoczesne protezy zębowe elastyczne. Cena takich protez waha się w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Protezy elastyczne charakteryzują się wysoką wytrzymałością, niską wagą i estetyką – pozostają niewidoczne. Co więcej, zapewniają pacjentom funkcjonalność i komfort, nie wywołują reakcji alergicznych i są odporne na odkształcenia i złamania. Obecnie popularnym rozwiązaniem są protezy elastyczne wykonane z acronu. 

 

Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na protezy zębowe stałe czy ruchome, wykonane z acronu czy acetalu, ważne jest, by odpowiednio o nie dbał. Przed podjęciem decyzji warto również dowiedzieć się, czym różnią się protezy zębowe częściowe od całkowitych, stałe od ruchomych, elastyczne od szkieletowych – dzięki temu pacjent będzie w stanie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. 

 

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na wszelkie interesujące Cię pytania! Możesz również zapoznać się z cennikiem na wszystkie oferowane przez nas usługi tutaj.