Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na ekstrakcję. Dziś z powodzeniem możemy poddać je leczeniu i dłużej cieszyć się pełnym uzębieniem. To możliwe dzięki nowoczesnym metodom leczenia endodontycznego, w tym metodzie leczenia z zastosowaniem mikroskopu. Na czym polega, czy boli i ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

 

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem? 

Pacjenci często zastanawiają się, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem. Podobnie jak tradycyjne leczenie endodontyczne, polega na usunięciu zakażonej, martwej miazgi zębowej. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu, stomatolog jest jednak w stanie znacznie precyzyjniej zlokalizować i opracować kanały zęba, dzięki czemu leczenie jest bezpieczne i charakteryzuje się większą skutecznością. Precyzja zabiegu ma szczególne znaczenie w przypadku zębów o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu oraz w przypadkach np. zakrzywionych kanałów zębowych, w których możliwość diagnostyki i opracowania zęba jest ograniczona. 

 

Czas trwania leczenia

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem? Na to pytanie nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od stanu zęba oraz liczby kanałów zębowych. Z całą pewnością jednak, dzięki dużej skali powiększenia oraz dokładnemu oświetleniu, stomatolog jest w stanie znacznie sprawniej przeprowadzić leczenie. Endodoncja mikroskopowa zwykle trwa zatem krócej niż leczenie tradycyjne. Niekiedy również takie leczenie przeprowadzane jest na jednej wizycie, co w przypadku standardowego leczenia zwykle jest niemożliwe. 

 

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli?

Leczenie kanałowe zęba zwykle kojarzy się z bólem. Niesłusznie, ponieważ przeprowadzane jest w znieczuleniu, które całkowicie eliminuje dolegliwości bólowe, których obawiają się pacjenci decydujący się na leczenie kanałowe. Czy boli? – odpowiedź na to pytanie jest zatem prosta: nie, choć nie należy do zabiegów przyjemnych. Ponieważ to wykonywane pod mikroskopem odbywa się w pozycji leżącej, może być ono bardziej komfortowe niż leczenie tradycyjne. 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ile kosztuje? 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zwykle jest droższe niż tradycyjne leczenie kanałowe zębów. Jego koszt najczęściej rozpoczyna się od 500 zł, a w przypadku zębów wielokanałowych może być znacznie wyższy. Ponieważ w niektórych przypadkach jest to jedyna możliwa do zastosowania metoda leczenia, wydatek ten wciąż się opłaca – za wyleczenie zęba zapłacimy mniej niż za implant zębowy. Metoda ta często również pozwala rozpocząć leczenie wcześniej, przez co jest ono łatwiejsze i mniej kosztowne. 

 

Nowoczesne metody leczenia sprawiają, że nawet trudne przypadki zapalenia i obumarcia miazgi zębowej, możemy z powodzeniem wyleczyć i zachować pełne uzębienie. Jedną z tych metod jest leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem. Czy warto z niej skorzystać? Specjaliści nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości. 

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na wszelkie interesujące