Strona główna » Implanty zębów

Implanty – „trzecie zęby” człowieka

Jeśli utraciłeś ząb lub zęby i chcesz przywrócić sobie piękny i zdrowy uśmiech, jeśli użytkujesz protezy akrylowe które nie chcą „się trzymać” i sprawiają ci problemy, implant zęba lub implanty są rozwiązaniem dla Ciebie. W naszej przychodni oferujemy możliwość przeprowadzenia zabiegu implantacji, cała procedura przebiega szybko (na jednej wizycie) i bezboleśnie (zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym). Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie problemu pojedynczych i mnogich braków zębowych.

  • Garść informacji.
  • Natychmiastowa implantacja.
  • Zmiany w kości po utracie zęba.
  • Protezy na implantach.

Garść informacji

Z czego składają się implanty zębów? Sam wszczep – implant, jest wykonany z najwyższej jakości tytanu, odpowiednio przygotowanego, tak aby był jak najbardziej biozgodny z tkankami naszego organizmu. Element ten jest analogiem korzenia naszego własnego zęba, zapewnia podparcie i utrzymanie dla korony którą na nim osadzamy. Pojedyncza korona osadzona na implancie jest najbardziej fizjologicznym sposobem odtworzenia braku zęba, unikamy dzięki temu konieczności szlifowania sąsiednich zębów (co musimy zrobić gdy stosujemy klasyczny most), daje możliwość higienicznego oczyszczania przestrzeni między implantem a sąsiednimi zębami, oraz nie powoduje nadmiernego obciążenia pozostałych zębów podczas żucia. Za cały implant zęba cena się różni w zależności od materiałów odbudowy na implancie.

Natychmiastowa implantacja

W określonych przypadkach w których zachodzi konieczność usunięcia własnego zęba pacjenta, najczęściej w przypadku zębów przednich, mamy możliwość wszczepienia implantu już na tej samej wizycie na której dokonujemy ekstrakcji. Możemy wtedy osadzić koronę „tymczasową”, dzięki czemu pacjent ma zachowaną estetykę uzębienia i funkcję mowy i żucia. Po około trzech miesiącach dokonujemy wymiany korony tymczasowej na ostateczną, przygotowaną przez technika w laboratorium. Same natychmiastowe implanty zębów ceną nieznacznie różnią się od obciążanych z opóźnieniem. Dodatkowymi kosztami jest tymczasowa odbudowa.

Zmiany w kości po utracie zęba

Fizjologicznie po utracie zęba w miejscu po nim dochodzi do przebudowy i zaniku kości. Obecnie mamy możliwość odtworzenia kości nawet u pacjentów którzy utracili ząb przed wieloma laty i doszło do znacznej utraty tkanki kostnej w miejscu po brakującym zębie, dzięki czemu możliwa jest implantacja.

Protezy na implantach

Implanty zębowe są również rozwiązaniem dla pacjentów bezzębnych użytkujących protezy całkowite, dzięki zastosowaniu kilku wszczepów mamy możliwość osadzenia pracy na stałe lub zapewnienia utrzymania protezy wyjmowanej, montowanej na zatrzaskach. Rozwiązania te zapewniają komfort użytkowania protez, nieporównywalnie większy niż w przypadku najlepiej nawet wykonanych osiadających uzupełnień protetycznych.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację podczas której przedstawimy wszelkie możliwe sposoby na rozwiązanie Twojego problemu!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Bartłomiej Składowski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Adam Janik

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Tomasz Czerwik

LEKARZ DENTYSTA

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…