Strona główna » Stomatologia estetyczna – licówki kompozytowe lub porcelanowe, wybielanie

Stomatologia estetyczna jest interdyscyplinarną dziedziną mającą za zadanie jak najdokładniejsze naśladownictwo naturalnych tkanek zęba utraconych w wyniku próchnicy, zmian niepróchnicowego pochodzenia, nieprawidłowości rozwojowych, a także wielokrotnie wypełnianych czy przebarwionych, w czym mogą pomóc wypełnienia estetyczne, licówki, wybielanie zębów.

Wypełnienia estetyczne to małe dzieła sztuki, składające się z kilku warstw materiałów różniących się barwą, przeziernością czy sposobem odbijania światła. Stomatologia estetyczna wymaga od lekarzy znacznych umiejętności manualnych, cierpliwości oraz artystycznego zacięcia.

dentomed_sesja_15

Wypełnienia estetyczne

Prawidłowo wykonane nie dają się odróżnić od naturalnych, zdrowych zębów. Odtwarzają wszystkie niuanse budowy anatomicznej, barwy i kształtu (innym ciekawym rozwiązaniem są licówki kompozytowe lub porcelanowe). Jest to szczególnie ważne w przypadku zębów przednich, które codziennie pokazujemy podczas mowy czy śmiechu. Takie odbudowy umożliwiają także szybką metamorfozę przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub czy publiczne wystąpienie.

Prace protetyczne

Stomatologia estetyczna to także najwyższej klasy prace protetyczne, takie jak licówki porcelanowe lub kompozytowe czy korony. Licówka jest cienką nakładką, przyklejaną do wargowej powierzchni zęba w celu nadania mu idealnej barwy, kształtu i struktury. Wykorzystywane są również do leczenia zębów znacznie przebarwionych, których nie da się wybielić standardowymi metodami, np. po leczeniu kanałowym. Nasi lekarze wykonują także licówki kompozytowe, których zaletą jest niższa cena oraz możliwość wykonania w trakcie jednej wizyty.

Wybielanie zębów

Na estetykę uśmiechu ma również wpływ kolor zębów, harmonizujący z wyglądem twarzy właściciela. Lśniące, białe zęby odejmują lat i sprawiają, że wyglądamy promienniej i atrakcyjniej. Stosujemy metodę profesjonalnego wybielania jednowizytowego, a wysoka jakość stosowanych przez nas preparatów gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. W przypadku, gdy nie da się wybielić zęby standardowymi metodami, należy rozważyć licówki cena których różni się w zależności od zastosowanych materiałów.

Mogą Państwo zapoznać się też z inną usługą – implant zęba, która będzię przydatna w przypadku braków w uzębieniu.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Bartłomiej Składowski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Adam Janik

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Tomasz Czerwik

LEKARZ DENTYSTA

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…