Strona główna » Leczenie kanałowe – endodoncja

dentomed_sesja_09

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Gdy ząb ma głęboki ubytek ,uległ urazowi, złamaniu, boli od dłuższego czasu to znak, że konieczne jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z wnętrza korony i kanałów zęba, chorej miazgi zęba , totalnym zdezynfekowaniu miejsca po niej i szczelnym wypełnieniu specjalnym materiałem (gutaperką z uszczelniaczem), który zabezpieczy korzenie przed ponowną infekcją.

  • Leczenie kanałowe jednowizytowe pod mikroskopem
  • Usuwanie złamanych narzędzi z kanałów
  • Odbudowy zębów
  • Zamykanie perforacji

W naszej klinice wykonujemy leczenie kanałowe (endodoncja) stosując najlepsze standardy światowe, które nakazują aby na jednej wizycie (jeżeli jest to możliwe) przeleczyć kanałowo całego zęba i to niezależnie czy ma on 1,2,3,czy 4 kanały czy więcej. Stosujemy w procesie leczenia znieczulenie, koferdam (izoluje pola zabiegowe), mikroskop (pozwala na odnalezienie trudno dostępnych kanałów), mikrosilnik endodontyczny z systemem pilników firmy VDW (opracowuje mechanicznie kanały w korzeniach zęba), system do wypełnienia ciepłą gutaperką kanałów (substytut miazgi zęba), RVG (system cyfrowej rentgenodiagnostyki). Za leczenie kanałowe cena może być różna w każdym konkretnym przypadku, dla tego polecamy umówić się na konsultacje, aby dostać więcej szczególowych informacji.

Po wykonaniu leczenia endodontycznego najlepszą metodą rekonstrukcji korony zęba jest jej wzmocnienie wkładem z włókna szklanego.

Usuwanie złamanych narzędzi z kanałów

Gdy doszło do złamania narzędzia w kanale korzenia możliwe jest jego usuniecie. Niezastąpionym sprzętem w tym zabiegu jest mikroskop zabiegowy ułatwiający odnalezienie i usuniecie złamanego fragmentu. Czasami po zabiegu może występować nadwrażliwość pozabiegowa objawiająca się jako, ból zęba po leczeniu kanałowym, który najczęściej ustępuje po krótkim czasie.

Zamykanie perforacji

Perforacja to „dziura do kości” w komorze lub kanale zęba. Aby uratować w tej sytuacji ząb, wymaga ona odpowiedniego, precyzyjnego zabezpieczenia, możliwego jedynie przy użyciu mikroskopu zabiegowego i odpowiednich materiałów i instrumentów.

Jeżeli niestety doszło do sytuacji, gdy uratować ząb już nie da się i powininen on zostać usunięty, zawsze na jego miejsce można założyć implant zęba który nie da się odróżnić od naturalnego zęba.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Bartłomiej Składowski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Adam Janik

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Tomasz Czerwik

LEKARZ DENTYSTA

Aktualności

Jakie protezy zębowe polecacie? – to pytanie, które często pada na internetowych forach. Odpowiedź nie…

Zęby, w których doszło do zapalenia oraz obumarcia miazgi zębowej, w przeszłości skazane były na…

Wszczepienie implantu zęba, jak każdy zabieg stomatologiczny, może wiązać się z powikłaniami. I choć zdarzają…