Korony, licówki czy wybielanie: jak się zdecydować?

Chcesz uzyskać śnieżnobiały uśmiech, ale nie wiesz co wybrać, wybielanie zębów czy licówki, a może korony? Dowiedz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepszym!
Piękny, równy, olśniewająco biały uśmiech jest w zasięgu Twoich możliwości! Jednak zanim się zdecydujesz, warto wiedzieć jaka metoda będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Nowoczesna stomatologia estetyczna oferuje szereg rozwiązań na poprawę estetyki uśmiechu. Są to m.in. licówki, wybielanie oraz korony. Jak zdecydować się, korony, licówki czy wybielanie zębów? Należy, przede wszystkim, wiedzieć, na czym polegają różnice między nimi oraz jakie są zalety i wady poszczególnych sposobów.

Korony

Jest to uzupełnienie protetyczne w kształcie czapeczki nakładanej na oszlifowany ząb. Zaletami koron jest ich estetyczność, trwałość, pozwalają one na całkowite przykrycie uszkodzonego zęba. Główną wadą koron jest potrzeba szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących. Warto jednak pamiętać, że aby ostatecznie zdecydować, jakie rozwiązanie wybrać: wybielanie, korony czy licówki należy skonsultować się z dentystą.

Licówki

Dzięki licówkom (czyli cienkim, ceramicznym płytkom cementowanym na zęby) w bardzo krótkim czasie możemy uzyskać piękny śnieżnobiały uśmiech. Swój piękny uśmiech zawdzięczają im m.in. Miley Cyrus, George Clooney, Catherine Zeta-Jones, Tom Cruise, Jennifer Garner oraz Ben Affleck. Jedną z zalet licówek jest niewielki zakres preparacji twardych tkanek zęba, oprócz tego, nie niszczą one zębów sąsiadujących.
Korony i licówki a wybielanie zębów. Jeżeli po założeniu licówek postanowimy wybielić zęby, warto wiedzieć, że po wybielaniu zęby własne będą jaśniejsze niż licówki czy korony. Korony i licówki nie ulegają wybielaniu. W takim wypadku warto rozważyć wymianę licówek lub koron, aby kolor wszystkich zębów był jednolity.

Wybielanie

Wybielanie gabinetowe u dentysty polega na stosowaniu preparatów o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Skuteczne wybielanie zębów z najmniejszymi efektami ubocznymi jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym. Zaletami takiego zabiegu jest to, że trwa on stosunkowo krótko, efekt jest szybko widoczny i jest bardzo małe prawdopodobieństwo urazu tkanek miękkich jamy ustnej niż przy np. wybielaniu domowym. Jednak warto pamiętać, że ostatecznie decyzję, jaką metodą poprawić piękno uśmiechu, warto skonsultować z lekarzem.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na wszelkie interesujące Cię pytania! Możesz również zapoznać się z cennikiem na wszystkie oferowane przez nas usługi tutaj.