Implant zęba: ceny, zalety, przeciwwskazania
Wbrew pozorom implanty zębów nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób starszych. Zabiegi implantologiczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i stają się bardziej dostępne pod względem finansowym. Obecnie implanty to najnowocześniejsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Tak naprawdę, implant zęba to niewielka, najczęściej wykonana z tytanu śruba, która po wszczepieniu w kość szczękową zastępuje korzeń zęba. Zapewnia ona podparcie i utrzymanie dla korony która jest osadzana na nim. Odcień korony dopasowywany jest do odcienia naturalnych zębów.
Jakie są zalety stosowania implantów?
Zalet jakie posiadają implanty zębowe w porównaniu do innych metod uzupełniania braków zębowych jest naprawdę wiele, co zresztą skutkuje tym, że zabieg ten wciąż zyskuje na popularności. Oto są najważniejsze z nich:
Stabilność – wszystkie części implantu są mocowane tak aby on się nie ruszał, tak więc pacjent nie musi się martwić o implant podczas jedzenia (nie ma też problemu z ruszającą się czy wypadającą protezą).
Trwałość – Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej oraz regularnych wizytach kontrolnych implanty mogą wystarczyć na całe życie.
Nie niszczy zdrowych sąsiadujących zębów – w odróżnieniu od innych metod leczenia braków zębowych (np. mostów dentystycznych).
Ceny implantów zębowych
Przed zdecydowaniem się na ten zabieg większość pacjentów interesuje się ile kosztuje implant zęba. Cena implantów zależy przede wszystkim od ilości wszczepianych implantów oraz stanu uzębienia. Na przykład, jeżeli doszło do zaniku kości potrzebne są dodatkowe zabiegi, które wiążą się z wykorzystaniem specjalnych preparatów i materiałów uzupełniających. W zależności od rozległości i trudności zabiegu oraz ilości zużytego materiału cena może wzrosnąć. Standardowa cena implantu zęba podana jest w naszym cenniku.
Przeciwwskazania do stosowania implantów dentystycznych
- ciąża,
- bruksizm (czyli niekontrolowane zaciskanie zębów),
- choroby krwi,
- wiek poniżej 18 lat (nieukończony rozwój kości)
- przyjmowanie bisfosfonianów
- zła higiena jamy ustnej,
- niekorzystne warunki anatomiczne szczęki
- zbyt małe rozmiary wyrostka zębodołowego
- brak miejsca pomiędzy zębami sąsiednimi oraz pomiędzy zębami górnymi i dolnymi,
- nieprawidłowości błony śluzowej w miejscu przyszłej implantacji.
Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!