Stomatologia estetyczna jest interdyscyplinarną dziedziną mającą za zadanie jak najdokładniejsze naśladownictwo naturalnych tkanek zęba utraconych w wyniku próchnicy, zmian niepróchnicowego pochodzenia, nieprawidłowości rozwojowych, a także wielokrotnie wypełnianych czy przebarwionych.

Wypełnienia estetyczne to małe dzieła sztuki, składające się z kilku warstw materiałów różniących się barwą, przeziernością czy sposobem odbijania światła. Stomatologia estetyczna wymaga od lekarzy znacznych umiejętności manualnych, cierpliwości oraz artystycznego zacięcia.

dentomed_sesja_15

Wypełnienia estetyczne

Prawidłowo wykonane nie dają się odróżnić od naturalnych, zdrowych zębów. Odtwarzają wszystkie niuanse budowy anatomicznej, barwy i kształtu. Jest to szczególnie ważne w przypadku zębów przednich, które codziennie pokazujemy podczas mowy czy śmiechu. Takie odbudowy umożliwiają także szybką metamorfozę przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub czy publiczne wystąpienie.

Licówki porcelanowe i kompozytowe

Stomatologia estetyczna to także najwyższej klasy prace protetyczne, takie jak pełnoceramiczne licówki czy korony. Licówki to cienkie nakładki, przyklejane do wargowej powierzchni zębów w celu nadania im idealnej barwy, kształtu i struktury. Wykorzystywane są również do leczenia zębów znacznie przebarwionych, których nie da się wybielić standardowymi metodami, np. po leczeniu kanałowym. Nasi lekarze wykonują także licówki kompozytowe, których zaletą jest niższa cena oraz możliwość wykonania w trakcie jednej wizyty.

Wybielanie zębów

Na estetykę uśmiechu ma również wpływ kolor zębów, harmonizujący z wyglądem twarzy właściciela. Lśniące, białe zęby odejmują lat i sprawiają, że wyglądamy promienniej i atrakcyjniej. Stosujemy metodę profesjonalnego wybielania jednowizytowego, a wysoka jakość stosowanych przez nas preparatów gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Andrzej Kowalski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Joanna Krawczyk-Piwek

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Wiktor ABŁAŻEWICZ

SPECJALISTA CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ