dentomed_sesja_09

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Gdy ząb ma głęboki ubytek ,uległ urazowi, złamaniu, boli od dłuższego czasu to znak, że konieczne jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu z wnętrza korony i kanałów zęba, chorej miazgi zęba , totalnym zdezynfekowaniu miejsca po niej i szczelnym wypełnieniu specjalnym materiałem (gutaperką z uszczelniaczem), który zabezpieczy korzenie przed ponowną infekcją.

  • Leczenie kanałowe jednowizytowe pod mikroskopem
  • Usuwanie złamanych narzędzi z kanałów
  • Odbudowy zębów
  • Zamykanie perforacji

W naszej klinice wykonujemy leczenie kanałowe (endodoncja) stosując najlepsze standardy światowe, które nakazują aby na jednej wizycie (jeżeli jest to możliwe) przeleczyć kanałowo całego zęba i to niezależnie czy ma on 1,2,3,czy 4 kanały czy więcej. Stosujemy w procesie leczenia znieczulenie, koferdam (izoluje pola zabiegowe), mikroskop (pozwala na odnalezienie trudno dostępnych kanałów), mikrosilnik endodontyczny z systemem pilników firmy VDW (opracowuje mechanicznie kanały w korzeniach zęba), system do wypełnienia ciepłą gutaperką kanałów (substytut miazgi zęba), RVG (system cyfrowej rentgenodiagnostyki). Za leczenie kanałowe cena może być różna w każdym konkretnym przypadku, dla tego polecamy umówić się na konsultacje, aby dostać więcej szczególowej informacji.

Po wykonaniu leczenia endodontycznego najlepszą metodą rekonstrukcji korony zęba jest jej wzmocnienie wkładem z włókna szklanego.

Usuwanie złamanych narzędzi z kanałów

Gdy doszło do złamania narzędzia w kanale korzenia możliwe jest jego usuniecie. Niezastąpionym sprzętem w tym zabiegu jest mikroskop zabiegowy ułatwiający odnalezienie i usuniecie złamanego fragmentu. W niektórych przypadkach występować może ból zęba po leczeniu kanałowym, który najczęściej trwa 2–3 dni.

Zamykanie perforacji

Perforacja to „dziura do kości” w komorze lub kanale zęba. Aby uratować w tej sytuacji ząb, wymaga ona odpowiedniego , precyzyjnego zabezpieczenia, możliwego jedynie przy użyciu mikroskopu zabiegowego i odpowiednich materiałów i instrumentów.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę!

Zadzwoń teraz

Lekarze

lek. dent. Maciej Składowski

LEKARZ STOMATOLOG OGÓLNY

lek. dent. Kamila Szramowska

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Andrzej Kowalski

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Joanna Krawczyk-Piwek

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Wiktor ABŁAŻEWICZ

SPECJALISTA CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ